Start Aktualności
Aktualności

Finał X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

Email Drukuj PDF


Dnia 6 kwietnia 2016 roku w Siedlcach odbył się finał X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Z radością i dumą dzielimy się wiadomością, że MARTA CABAJ - uczennica kl. III b Gimnazjum w Domanicach Kolonii zajęła II miejsce na 62 uczestników z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy! :) Marta przygotowywała się do Olimpiady pod opieką katechetki, p. Ireny Kręglickiej.

 

Zakończenie X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę

Email Drukuj PDF

Zakończenie X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę będzie miało miejsce w sobotę 11 lipca. Do katedry częstochowskiej przy ulicy Warszawskiej 15/17 zapraszamy wszystkie grupy na godzinę 10.00. Po wspólnej modlitwie zostanie zawiązana wspólnota pielgrzymkowa i świadectwa poszczególnych grup.

Bp Krzysztof Zadarko skieruje słowo pasterskie do wszystkich zgromadzonych i udzieli błogosławieństwa na ostatni odcinek pielgrzymkowy. W zwartej kolumnie przejedziemy wspólnie pod szczyt jasnogórski.

O godz. 13.00 będzie sprawowana dla wszystkich pielgrzymów, Msza święta na Wałach Jasnogórskich.

Zapraszają ks. bp Krzysztof Zadarko i ks kan. Jerzy Grochowski.Spotkanie organizacyjne odbędzie w Domanicach w sobotę 20 czerwca o godzinie 13.00, na które zapraszamy kierowników grup. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: 602-492-411 / 25-631-30-11

W poniedziałek 7 września, na Jasnej Górze, odbędzie się podsumowanie pielgrzymki rowerowej - przewodniczyć spotkaniu będzie bp Krzysztof Zadarko. Dokładne miejce i godzina zostaną podane w późniejszym terminie.

 

Jasełka w parafii Domanice

Email Drukuj PDF


Jasełka przygotowali nauczyciele i uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii


  

 

Modlitwa w intencji pokoju w Katedrze siedleckiej 03.09.2013

Email Drukuj PDF

Czcigodni Księża,

w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie, Papież Franciszek wyznaczył 7 września, w wigilię wspomnienia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju - dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

W tym dniu w Katedrze siedleckiej o godz. 20.00 pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego rozpocznie się wspólna modlitwa, na którą zapraszamy kapłanów, osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych.

Równocześnie prosimy, aby duszpasterze w tym samym czasie w łączności z Ojcem Świętym oraz Biskupem w swoich wspólnotach parafialnych zorganizowali podobne modlitewne czuwanie.


Z Chrystusowym pozdrowieniem


Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego

Ks. dr Marek Paluszkiewicz


Zapraszam  na czuwanie w naszym kościele całą wspólnotę  parafialną  na godz. 2000

 

Korespondencja z Meksyku

Email Drukuj PDF


 Grupa osób z diecezji siedleckiej uczestniczy w Diecezjalnej Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe w Meksyku. Organizowana w Roku Wiary Pielgrzymka rozpoczęła się 8 i potrwa do 19 kwietnia.


Jak pisze z Meksyku ks. kan. Marek Paluszkiewicz: "Pątnicy dwukrotnie uczestniczyli w Eucharystii celebrowanej przed cudownym obrazem Pani z Guadelupe. Obecnie opuścili miasto Meksyk i odwiedzają inne miejsca kultu oraz poznają miejscową kulturę. W czwartek ponownie nawiedzą sanktuarium Matki Bożej, będą uczestniczyli w celebracji Eucharystii, a następnie w godzinach wieczornych udadzą się w drogę powrotną do kraju".

W programie wyjazdu znalazły się obok głównego celu, czyli sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe, także m.in.: miasto Meksyk, Puebla,  prowadzone przez polskich księży Palotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire,  starożytna stolica Tolteków – Tula, Cuernavaca, Taxco, Acapulco, rejs po lagunie, wypoczynek przy otwartych plażach Oceanu Spokojnego.

Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


zdjęcia i relacja: ks. kan Marek Paluszkiewicz/EŁ

 


Strona 2 z 3