Start Aktualności

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

W niedzielę, 3 lipca grupa pielgrzymów rowerowych z naszej parafii wyruszyła z grupą rowerową z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Uścimowie pod kierownictwem ks. dra Jerzego Grochowskiego – koordynatora ogólnopolskiej pielgrzymki rowerowej z ramienia Konferencji Episkopatu Polski i Zarządu Głównego PTTK, na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego – 24.06.2016 r.

24 czerwca 2016 roku odbyła się Msza Św. z racji zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

We Mszy Świętej udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami - szkół znajdujących się na terenie naszej parafii – Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy 1. p.p. Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim, Szkoły Podstawowej im. 11 listopada 1918 roku w Domanicach Kolonii oraz Gimnazjum w Domanicach Kolonii.

Fot. Monika Dłuska

Oryginalny tekst i foto z FB.

Pierwsza rocznica śmierci s.p. ks. kan. Henryka Wetoszki

Msza Święta w pierwszą rocznice śmierci śp. Ks. kan. Henryka Wetoszki - wieloletniego Proboszcza Parafii Nawiedzenia NMP w Domanicach.

Mszę koncelebrował Ks. prałat Konstanty Kusyk.
Kazanie wygłosił Ks. kan. dr Zbigniew Zalewski.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 26.05.2016 r.

„Ciało moje jest prawdziwym pokarmem,
a Krew moja jest prawdziwym napojem.
Kto spożywa moje Ciało
i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim.
Jak Mnie posłał żyjący Ojciec,
a Ja żyję przez Ojca,
tak i ten, kto Mnie spożywa,
będzie żył przeze Mnie”.
/J 6,55-57/

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana w tradycji ludowej Bożym Ciałem, jest obchodzona w Kościele katolickim w 60 dni po Wielkanocy. Tego dnia odbywają się uroczyste, barwne procesje do czterech ołtarzy z hostią niesioną w monstrancji. Cztery ołtarze, wyznaczające trasę procesji Bożego Ciała symbolizują cztery Ewangelie, cztery żywioły i cztery strony świata, a więc i panowanie Chrystusa nad całym światem. Przez kolejny tydzień po uroczystości obchodzona jest tzw. oktawa Bożego Ciała, w związku z czym codziennie odbywają się, w tym czasie, mniejsze procesje eucharystyczne wokół świątyń.

I Bal Charytatywny – 23.04.2016 r.

W dniu 23 kwietnia 2016 roku odbył się I Bal Charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony został na misje w Czadzie, gdzie przebywa ks. Stanisław Tymoszuk – misjonarz z diecezji siedleckiej. Bal odbył się w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszycu Szlacheckim.

Patronat Honorowy nad I Balem Charytatywnym objęli ks. Andrzej Filipiuk – proboszcz parafii Domanice oraz p. Jerzy Zabłocki – Wójt Gminy Domanice.

Fot. Małgorzata Sekulska