Start Życie Wspólnoty Do Siedlec przybyła 29 października z Domanic Rowerowa Pielgrzymka śladami Powstańców styczniowych.

Do Siedlec przybyła 29 października z Domanic Rowerowa Pielgrzymka śladami Powstańców styczniowych.

Email Drukuj PDF

Jak powiedział Katolickiemu Radiu Podlasie ks. kanonik Jerzy Grochowski – przewodnik pielgrzymki – inicjatywa ta zrodziła  się z chęci poznani historii podczas pielgrzymowania. Wybraliśmy dzisiejszy dzień, bo pogoda jest jeszcze letnia, nie jest zimno i dlatego postanowiliśmy odwiedzić miejsca związane z powstaniem styczniowym. naszemu wędrowaniu towarzyszy modlitwa, zapoznajemy się z historią, ale przede wszystkim w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych chcemy popatrzeć na zmarłych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę – powiedział ks. kanonik Jerzy Grochowski.

Pielgrzymi podczas wizyty w Siedlcach odwiedzili między innymi: kaplicę przy ulicy Rawicza, krzyż upamiętniający powstańców, Katolickie Radio Podlasie oraz więzienie.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież